Jak głosować?

Jak głosować?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W niedzielę, 25 października mieszkańcy dawnego woj. radomskiego wybiorą spośród 173 kandydatów dziewięciu posłów i dwóch senatorów.

W okręgu nr 17 swoje listy do Sejmu RP zarejestrowali: PiS, PO, Partia Razem, KW KORWiN, PSL, Koalicyjny KW Zjednoczona Lewica (SLD, TR, PPS, UP i Zieloni), KWW Kukiz '15, Nowoczesna Ryszarda Petru, KWW Zbigniewa Stonogi i Kongres Nowej Prawicy. W okręgu nr 50 (Radom i powiaty: lipski, radomski, szydłowiecki, zwoleński) o miejsce w Senacie RP ostatecznie ubiega się sześciu kandydatów: Adam Bielan (PiS), Wojciech Gęsiak (PO), Dariusz Grabowski (Kukiz '15), Waldemar Jan Rajca (KNP), Krzysztof Sońta (KWW Krzysztofa Sońty) i Marzena Wróbel (KWW Marzeny Wróbel). Wycofał się Daniel Pawłowiec z KW KORWiN. W okręgu nr 49 (powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki i przysuski) mamy dwóch kandydatów: Stanisława Karczewskiego (PiS) i Leszka Przybytniaka (PSL).

Lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7-21. Wybierając się na głosowanie, musimy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem – dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację szkolną. Otrzymamy dwie karty wyborcze: białą do sejmu i żółtą do senatu. Na każdej z nich stawiamy znak „x” przy nazwisku tylko jednego, wybranego przez nas kandydata. Jeśli wskażemy większą ich liczbę, głos będzie nieważny. Za nieważną komisja wyborcza uzna także kartę, na której wyborca w kratce przy nazwisko kandydata postawi kreskę, ptaszka lub narysuje tzw. buźkę.

Prawo udziału w głosowaniu do Sejmu RP i do Senatu RP ma obywatel polski, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 18 lat, nie został pozbawiony praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, nie został ubezwłasnowolniony i nie został pozbawiony praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu.

nika / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy