Inwestycje w regionie radomskim

Inwestycje w regionie radomskim
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


S12

 - Znalazły się pieniądze na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dotyczącego trasy S12 – mówi wicewojewoda Artur Standowicz. - W tym momencie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad sprawdza oferty, które wpłynęły na przetarg. To jest prawie 100 km trasy na terenie województwa mazowieckiego. Modernizacja trasy S12 to będzie duża inwestycja i zostaną na nią wydane naprawdę duże pieniądze z budżetu państwa.

Linia kolejowa Radom - Warszawa

- Parlamentarzyści i urzędnicy wojewody są w stałym kontakcie z wykonawcą budowy trasy kolejowej Radom - Warszawa - tłumaczy Standowicz. - Trwają prace nad projektem budowlanym, opracowywana jest także dokumentacja geodezyjno-inżynierska. Jesienią przyszłego roku PKP PLK zamierzają się zwrócić do wojewody o wydanie pozwolenia na budowę.

Al. Wojska Polskiego

- Wojewoda zwrócił się do ministra finansów o zabezpieczenie pieniędzy na realizację tej inwestycji – wyjaśnia wicewojewoda mazowiecki. - Prezydent został poproszony o dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów. Chodzi o opinię marszałka sejmiku dotyczącą zasadności przeprowadzenia tej inwestycji oraz Wieloletnią Prognozę Finansową Radomia, w której byłyby zabezpieczone pieniądze na przebudowę al. Wojska Polskiego. Te dokumenty do nas nie spłynęły. Apeluję zatem do prezydenta Radomia o jak najszybsze ich dostarczenie.

- Infrastruktura jest szalenie istotna, szczególnie dla osób, które będą chciały prowadzić inwestycje w naszym regionie – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Kwiecień. - Wszystkie te przedsięwzięcia będą powodować spadek bezrobocia w naszym regionie. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy