Infokioski na Firleju

Infokioski na Firleju
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

– Cmentarz na Firleju jest już jednym z największych w Polsce. Dlatego  chcemy zbudować system, który pomoże odwiedzającym odnaleźć grób bliskiej osoby – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

W przyszłorocznym budżecie cmentarza znajdą się pieniądze na opracowanie szczegółowej, elektronicznej mapy wraz z pełnym wykazem grobów i listą pochowanych osób. Jednocześnie przy wejściach od strony ulicy Ofiar Firleja oraz Witosa zostaną ustawione dwa multimedialne kioski. Na ich ekranach będzie można zobaczyć, gdzie znajduje się dany grób i jak najkrótszą drogą do niego dojść. – Wszystkie te informacje będą także dostępne również w internecie. Jeszcze przed wyjściem z domu będziemy mogli odszukać miejsce pochówku, które planujemy odwiedzić – dodaje Konrad Frysztak. Elektroniczny system umożliwi mieszkańcom także bieżący dostęp do informacji o opłatach za groby i terminach w jakich powinny one zostać uregulowane.

Cmentarz na Firleju zajmuje obecnie powierzchnię 30 hektarów. Pochowanych jest ponad 36 tysięcy osób. Po tegorocznej rozbudowie powierzchnia nekropolii zwiększy się o kolejne 2 hektary.

UM Radom / fot. archiwum cozadzień.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy