Inauguracyjne posiedzenie Parlamentu Młodzieży

Inauguracyjne posiedzenie Parlamentu Młodzieży
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Oficjalnie rozpoczęła się XVI kadencja Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia. Wybrani  w szkolnych głosowaniach przedstawiciele wszystkich radomskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych spotkali się  w poniedziałek, 9 listopada na inauguracyjnym posiedzeniu.

– Gratuluję wszystkim wyboru, bo to ważne i inspirujące wydarzenie. Myślę, że będzie to dla was ciekawe doświadczenie w pracy na rzecz miasta. Mam nadzieję, że zaufanie, którym zostaliście obdarzeni wykorzystacie, by tak kształtować naszą rzeczywistość, aby młodzi ludzie po studiach chętnie wracali do rodzinnego miasta  – mówił podczas rozpoczęcia sesji prezydent Radosław Witkowski.

Wiceprezydent Karol Semik zaproponował z kolei młodzieży, by w tej kadencji zainteresowali się możliwością tworzenia Rad Szkół. - To ciało, w skład którego wchodzą przedstawiciele Rady Pedagogicznej, rodziców oraz samych uczniów. Taka rada zgodnie z ustawą o systemie oświaty ma duże kompetencje, a na razie w Polsce posiada je tylko kilka procent szkół. Myślę, że to dobra propozycja dla nowego zarządu Parlamentu Młodzieży - zachęcał wiceprezydent.

Pierwsze posiedzienie Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia XVI Kadencji

Posłowie Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia na pierwszym posiedzeniu wybrali swojego marszałka. Tę funkcję objęła Eliza Moerke – uczennica II klasy VI LO im. Jana Kochanowskiego. –  Przede wszystkim zależy mi na zaangażowaniu młodzieży w życie społeczne. Dla mnie oraz  dla moich kolegów i koleżanek będzie to okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności, które przydadzą się w dorosłym życiu. Jednocześnie mam nadzieję, że władzom miasta przyda się nasze świeże spojrzenie – powiedziała tuż po wyborze Eliza Moerke.

Parlament Młodzieży Miasta Radomia został założony w 1994 r. dzięki samodzielnej inicjatywie młodzieży ze szkól średnich. Kilka miesięcy później utworzenie parlamentu zostało usankcjonowane uchwałą Rady Miasta. Celem Parlamentu jest reprezentowanie radomskich uczniów w kontaktach z władzami miasta, koordynowanie działań samorządów szkolnych oraz szeroko pojęta edukacja obywatelska.


czd, UM / fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy