Historia jednego listu - bezpłatne warsztaty pisarskie

Historia jednego listu - bezpłatne warsztaty pisarskie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Warsztaty są organizowane z myślą o osobach, które mają chęć się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i czerpać z tego przyjemność. Odnajdą się na nich zarówno całkiem początkujący, jak i ci, którzy od dawna piszą do szuflady albo dla wąskiego grona odbiorców, a potrzebują dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy. Dla wszystkich będzie to też po prostu dobra sposobność, by potrenować swoją sprawność językową, pamięć, wyobraźnię i przyjemnie spędzić czwartkowe przedpołudnie.

Pod okiem profesjonalistów, przy kawie i cieście, będzie można poznać i przećwiczyć różne techniki pisarskie, popracować nad stylem i formą krótkich tekstów, które powstaną na zajęciach i w przyjaznej atmosferze skonsultować swoje pomysły z osobami, które pisaniem zajmują się na co dzień. Jednym z motywów przewodnich tegorocznego spotkania staną się listy – te wysłane i wyczekiwane, nigdy niedokończone, wracające z dopiskiem „adresat nieznany”, przypominające o tym, co najważniejsze, zgubione albo pisane do samych siebie. 

Uczestnicy warsztatów dostaną w prezencie książkowe poradniki pisarskie, materiały szkoleniowe i dyplomy oraz będą mogli wziąć udział w konkursie literackim. Ich prace oceni profesjonalne jury, każdy otrzyma krótką recenzję swojego tekstu, a do zwycięzców trafią duże zestawy książek.

Wspólna praca będzie trwać około 3 godzin zegarowych (plus 15 minut przerwy), a przez następną godzinę prowadzący będą odpowiadać na indywidualne pytania, doradzać, chętnie podpowiedzą, jak zacząć pisać albo jak poprawić tekst, który już jest gotowy.

Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są w Dziale Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 12 (pok. 48 w godz. 7.30-15.30), telefonicznie w Dziale Promocji: 48 362 67 35 wew. 21 lub 48 362 87 88 albo prom.mbpradom@op.pl 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „PISZEMY+ po raz trzeci” – podczas dwóch poprzednich edycji (w 2013 r. i 2014 r.) w zajęciach pisarskich wzięło udział ponad 800 seniorów z całej Polski, w tym ponad 30 mieszkańców Radomia. 

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat”, a współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Patronat nad projektem objął „Głos Seniora” oraz „Gazeta Senior”, portale cafesenior.pl, senior.pl i GazetaSenior.pl oraz Fundacja Zaczyn.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.piszemyplus.pl

MBP

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy