Hematologia w szpitalu na Józefowie

Hematologia w szpitalu na Józefowie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Osoby z chorobami krwi wreszcie nie muszą wyjeżdżać do większych ośrodków. W Radomiu od początku oddział hematologii przyjmuje pacjentów. Tym samym szpital na Józefowie stał się w Radomiu i regionie jedyną placówką, która przyjmuje pacjentów z patologiami układu krwionośnego.

Pomysł utworzenia oddziału - jak przyznaje Tomasz Skura, prezes szpitala – zrodził się pod koniec ubiegłego roku. - Potrzeba uruchomienia hematologii była bardzo duża. Dlatego, że na południowym Mazowszu takiego oddziału do tej pory nie było, a wiadomo dojazdy do większych ośrodków zarówno dla pacjentów, jak i rodzin są uciążliwe. I to nas skłoniło, żeby ten oddział powstał w Radomiu – tłumaczy prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Oddział dysponuje 21 łóżkami, a także wyspecjalizowanym sprzętem.

Sam remont odcinka kosztował szpital 100 tys. zł. Natomiast Urząd Marszałkowski przeznaczył pieniądze na wyposażenie i zakup sprzętu w kwocie 1 mln 400 tys. zł. Na oddziale będą pracować zarówno lekarze hematolodzy, jak i onkolodzy.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny podpisał kontrakt na hematologię z NFZ do końca tego roku. Opiewa on na kwotę 600 tys zł.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy