Gdzie odbędzie się Air Show 2013?

Gdzie odbędzie się Air Show 2013?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

Nie tak dawno temu pojawiły się wątpliwości co do miejsca kolejnej imprezy. Przypomnijmy: 30 marca tego roku odbyło się spotkanie w sprawie organizacji XIII edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show. Były wtedy rozważane 3 lokalizacje, a mianowicie Radom, Powidz oraz Dęblin. Dyrektor Biura Organizacyjnego Air Show 2013, płk Janusz Chwiejczak mówił wtedy, że wybór miejsca będzie zależny od rozmów z włodarzami wspomnianych miast.

- W dniu dzisiejszym Dowódca Sił Powietrznych podjął decyzję o tym, że Radom będzie organizatorem kolejnych pokazów pomimo, że zabiegały o to również inne garnizony sił powietrznych. O ostatecznym wyborze Radomia zadecydowała kilkuletnia - skuteczna - współpraca. Należy również wspomnieć o tym, że miasto może pochwalić się 80-letnimi tradycjami związanymi z lotnictwem na ziemi radomskiej, obejmującymi szkolenia podchorążych. Ponadto posiadacie 40-letnie tradycje zespołu akrobacyjnego. Nie bez znaczenia była również skuteczność w organizacji imprezy o charakterze międzynarodowym – poinformował ppłk Sławomir Gąsior, rzecznik prasowy Dowództwa Sił Powietrznych RP.

Warto wspomnieć o tym, że nie tak dawno pokazy Air Show 2011 zostały ogłoszone - w plebiscycie Lotnicze Orły - najlepszą imprezą lotniczą roku. Został on zorganizowany przez portal informacyjny lotniczapolska.pl, a o zwycięstwie zadecydowali sami internauci. Ideą plebiscytu było nagrodzenie osób, firm oraz instytucji najbardziej wyróżniających się w działalności na rzecz lotnictwa w Polsce na przełomie 2010 i 2011.

Anna Prokop/foto: Sz. Wykrota

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1_wiadomosci/lotnictwo/air_07.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96