Figurka pary prezydenckiej. Nie każdy godzien?

Figurka pary prezydenckiej. Nie każdy godzien?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Statuetki, kopie pomnika pary prezydenckiej w Radomiu, można kupić w Centrum Informacji Turystycznej od trzech lat. Koszt: 60 złotych. Do czasu, gdy ostatnio 35 figurek kupiła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, sprzedano ich zaledwie kilka. Jak tłumaczył Marek Szary, dyrektor RDLP i radny miasta (PiS), małe zainteresowanie było głównym powodem zamówienia. Stwierdził, że dobrym pomysłem będzie promocja Radomia poprzez wręczanie ich gościom i podczas wyjazdów służbowych.

Kolejne pięć sztuk kupił Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej. Jak doniosły media, zakupu dokonało Biuro Rady Miejskiej. - Jeśli tak, to taką decyzję musiał podjąć przewodniczący, bez konsultacji z radnymi. Mnie się nikt o zdanie nie pytał. Pojawia się kolejna paranoja polityczna. Najpierw z pieniędzy podatników, czyli mieszkańców Radomia, kupiono te 100 statuetek, a teraz przewodniczący Rady Miejskiej, również za pieniądze podatników je odkupuje – skomentował radny Kazimierz Woźniak w czwartek w studiu lokalnym Radia Rekord.

- Kupiłem je z własnych pieniędzy. Z całym szacunkiem, ale nie będę się o to pytał radnego Woźniaka. Będę je wręczał osobom, które są tego godne, a nie każdy jest – wyjaśnia przewodniczący Dariusz Wójcik. - Sam mam taką figurkę na swoim biurku. Dostałem ją od posła Marka Suskiego po odsłonięciu pomnika pary prezydenckiej w Radomiu – dodaje.

Medialne doniesienia o zakupie statuetek przyczyniły się do wzrostu zainteresowania nimi. - Sprzedaliśmy dziś kolejne sztuki pojedynczym osobom. Zaczęliśmy dostawać e-maile i telefony od osób z różnych miast Polski, które chciałyby je mieć – mówi Krzysztof Ninard z Centrum Informacji Turystycznej.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy