Ferrari jeździ po radomskich parkach

Ferrari jeździ po radomskich parkach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=1668]

Maszyna została zakupiona przez Zakład Usług Komunalnych pod koniec ubiegłego roku i idealnie sprawdza się do strzyżenia trawy na dużych powierzchniach.

- Największymi atutami kosiarki są duża zwrotność dzięki tylnej osi skrętnej oraz możliwość zbierania ściętej trawy do 1300-litrowego pojemnika z hydraulicznym podnośnikiem na wysokość ponad 2 metrów. Dynamiczny silnik, napędzany olejem napędowym, pozwala na niskie cięcie nawet wysokiej trawy przy jednocześnie sporej prędkości, co przekłada się na dużą wydajność pracy urządzenia – wyjaśnia Marcin Walasik, rzecznik prasowy ZUK. - Niezwykle istotne są również komfort i bezpieczeństwo pracy operatora, który siedzi tuż nad zabudowanymi nożami. Dzięki temu ma doskonałą widoczność i może w porę dostrzec występujące przeszkody, nawet w wysokiej trawie – dodał.

Ponadto układ kierowniczy maszyny jest wyposażony we wspomaganie, a wszystkie dźwignie, przyciski i lampki kontrolne znajdują się tuż koło kierownicy i fotela. Noże mocno rozdrabniają ściętą i zbieraną trawę, co pozwala na stosunkowo długą pracę kosiarki do momentu kolejnego opróżnienia pojemnika.

Identyczne maszyny są powszechnie wykorzystywane do utrzymania zieleni miejskiej w krajach zachodnioeuropejskich. - Chcąc podnosić standard obsługi powierzonych nam parków i skwerów na terenie Radomia, wprowadzamy do eksploatacji sprawdzone już urządzenia. Wykorzystywana od tegorocznego sezonu kosiarka jest fabrycznie nowa, posiada kilkuletnią gwarancję. Dostarczyła ją firma TOP SERVICE z Raciborza za kwotę 149 tysięcy 800 złotych brutto – powiedział Marcin Walasik.

Aleksandra Jabłonka / fot. ZUK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy