Ferie z „Arką” na półmetku

Ferie z „Arką” na półmetku
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

„Ferie z Arką” każdego roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. - W tym roku w zajęciach bierze udział w sumie dwieście dzieci - mówi Agnieszka Suligowska, opiekun dzieci i wolontariuszy w stowarzyszeniu „Arka”. - Na początku było się spotkanie integracyjne, by wszyscy zapoznali się. Ferie to bardzo intensywny czas, wypełniony mnóstwem zajęć. Każdego dnia dzieciom towarzyszy w sumie 40 wolontariuszy.

Podczas pierwszego tygodnia ferii dzieci odwiedziły Rezerwat Przyrody ,,Królewskie Źródła", gdzie były zabawy na świeżym powietrzu, a następnie spacer po lesie i ognisko. Podopieczni „Arki” byli też w kinie i na kręglach. Odbyło się również spotkanie z policjantami, którzy mówili o bezpieczeństwie i nieostrożnym zachowaniu w internecie. - Przed nami jeszcze zawody sportowe. Pierwszy tydzień zwieńczy bal karnawałowy – zapowiada Suligowska. - Podoba mi się wszystko, ale najbardziej wyjazd do lasu i wyjście na kręgle – mówi ośmioletni Wojtek.

W drugim tygodniu ferii zajęcia będą prowadzone w świetlicach Arki (Stare Miasto, ul. Chrobrego, ul. Marii Gajl). - Dzieci mogą przychodzić codziennie od godz. 9 do 15. Będziemy grać w gry, piłkarzyki, rysować i śpiewać. Zapraszamy, bo na pewno będzie wesoło. Dla nas najważniejsze jest to, aby dzieci były zadowolone. Bardzo często słyszymy od rodziców, że dzieci wracają z uśmiechem i nie mogą się doczekać kolejnego dnia – mówi opiekunka.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy