ELEKTRYCZNY AUTOBUS W RADOMIU

ELEKTRYCZNY AUTOBUS W RADOMIU
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJNajlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Ciemnoszaro-biało-zielony autobus będzie miał w Radomiu tymczasowy numer taborowy 346. Będzie kursował na brygadach szczytowych różnych linii miejskich, czyli jedynie w godzinach porannego oraz popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Pasażerowie posiadający kartę miejską będą mogli bez problemów z niej skorzystać, ponieważ w elektrycznym pojeździe będą zainstalowane charakterystyczne czerwone kasowniki. Autobus nie będzie natomiast wyposażony w wewnętrzny monitor i wyświetlacz, nie będzie w nim także głosowych zapowiedzi przystanków. Brak urządzeń SDIP spowoduje poza tym to, że na tablicach przystankowych będą wyświetlać się wyłącznie rozkładowe godziny odjazdów kursów obsługiwanych przez ten autobus, a nie rzeczywiste - jak to jest w przypadku wszystkich pozostałych pojazdów komunikacji miejskiej w Radomiu.

Autobus, który radomskie MPK wypożyczyło na testy od firmy Solaris Bus & Coach, został wyprodukowany w 2014 roku. Od samego początku był wykorzystywany jako pojazd testowy. Woził już pasażerów kolejno w Zielonej Górze, Włocławku, Krakowie, Pile, Szczecinku, Grudziądzu, Rydze (na Łotwie), Białymstoku, Rzeszowie, Lublinie, Stalowej Woli, Gorlicach, Sosnowcu, Katowicach, Tychach i Olsztynie, a ostatnio w Płocku, skąd dotarł właśnie do Radomia.  

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy