Ekspresowa sesja Rady Miejskiej. Będą busy dla niepełnosprawnych

Ekspresowa sesja Rady Miejskiej. Będą busy dla niepełnosprawnych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Przypomnijmy, że miasto dysponuje 550 tys. zł na zakup czterech samochodów, które służyłyby do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym dla tych, które muszą poruszać się na wózku inwalidzkim.

- 264 tys. zł z tej sumy to dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Po otwarciu ofert, które wpłynęły po ogłoszeniu przetargu okazało się, że najtańsza oferta jest o 124 tys. zł wyższa niż zabezpieczone przez miasto środki. Dlatego konieczne są zmiany w budżecie Radomia na 2014 rok - powiedział Sławomir Szlachetka, skarbnik miasta.

Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały ws. zmiany w budżecie Radomia.

Drugim punktem obrad było ustalenie przystanków komunikacyjnych, udostępnianych dla przewoźników i operatorów, a także ustalenie opłat za korzystanie z przystanków. Wątpliwości części radnych wzbudził drugi paragraf projektu uchwały, który do spisu przystanków dodawał pozycję Mokra/Wernera.

- Problem w tym, że ulica Mokra nie dochodzi do Wernera. Ten przystanek powinien nazywać się Kraszewskiego/Wernera - stwierdził radny Damian Maciąg z Radomian Razem/Kocham Radom.

- Uważamy, że zaproponowana przez nas nazwa będzie czytelniejsza dla pasażerów i przewoźników - oświadczył Krzysztof Chojnacki, zastępca dyrektora MZDiK w Radomiu.

O zaakceptowaniu uchwały zadecydowało głosowanie. 22 radnych było za, nikt nie był przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

Po około 15 minutach przewodniczący Dariusz Wójcik zakończył obrady. Kolejną sesję zaplanowano na 17 marca.

Mariusz Skopek/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy