Dziś pikieta narodowców w obronie KAŻDEGO życia.

Dziś pikieta narodowców w obronie KAŻDEGO życia.
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Na pikietę zapraszamy osoby, które popierają ochronę życia człowieka – mówi Irmina Boniecka z fundacji PRO – Prawo do Życia, jedna z organizatorek demonstracji. I deklaruje: - Jesteśmy za zniesieniem dyskryminacji ze względu na okoliczności poczęcia i stan zdrowia dzieci.

W czwartek, 6 października, sejm odrzucił projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Z inicjatywą ustawodawczą odrzuconego projektu wyszła fundacja organizująca piątkową pikietę. - Zapraszamy osoby, które mają wątpliwości co do postulowanej przez nas inicjatywy ustawodawczej, mają pytania i szukają odpowiedzi. Chętnie udzielimy wszelkich informacji i podyskutujemy z zebranymi – zapewnia Irmina Boniecka. Dodaje: - Zawiedliśmy się na posłach, którzy nie respektują opinii publicznej i głosu Polaków – połowy miliona Polaków, którzy złożyli podpisy pod projektem „Stop aborcji”.

W odpowiedzi na projekt „Stop aborcji” zostały w Polsce zorganizowane w poniedziałek, 3 października, czarne marsze. Zdaniem organizatorów pikiety w apelu o pełną ochronę życia, uczestnicy tych marszów nie są pełną reprezentacją polskiego społeczeństwa. – Wiele kobiet tego dnia poszło normalnie do pracy, czy też wykonywało swoje codzienne obowiązki, ubrało się kolorowo. Tysiące osób biorą też udział w Marszu dla Życia – wylicza Boniecka.

Zgodnie z obowiązująca od 1993 r. ustawą aborcja jest dozwolona w trzech przypadkach: gdy zagrożone jest zdrowie lub życie matki, istnieje prawdopodobieństwo znacznej niepełnosprawności dziecka oraz gdy dziecko poczęte jest z czynu zabronionego (z gwałtu). - Będziemy dalej walczyć, bo w samej Konstytucji, w 38 artykule, jest zapis, że życie każdego człowieka powinno być prawnie chronione. Zabijanie ludzi ze względu na stan zdrowia, lub okoliczności poczęcia jest absurdalne w XXI wieku – mówi organizatorka demonstracji.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy