Dziś katolicy obchodzą święto maryjne

Dziś katolicy obchodzą święto maryjne
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Według katolików Maryja nie umarła jak zwykły człowiek. 15 sierpnia upamiętnia dzień, w którym matka Jezusa kończąc ziemskie życie, zostaje wzięta z ciałem i duszą do nieba.
Mimo iż tradycja tego święto sięga bardzo odległych czasów, to oficjalnie zostało ono uznane dopiero w 1950 roku przez papieża Piusa XII.

W Polsce dzień 15 sierpnia obchodzony jest również jako święto Matki Bożej Zielnej. W tym dniu wierni przynoszą do kościoła przeróżne zioła i barwne bukiety kwiatów, które święci kapłan. Niektórzy wierzą, że przyniesie to obfite zbiory, a także ochroni domowników przed chorobami.

Największe obchody tego święta w naszym kraju mają miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na Jasnej Górze, dokąd co roku zmierzają rzesze pielgrzymów z całej Polski.

Należy dodać, że dzień 15 sierpnia jest ustawowo wolny od pracy.

- W środę 15 sierpnia, w komunikacji miejskiej będą obowiązywały świąteczne rozkłady jazdy. Dodatkowo, w związku z festynem z okazji Święta Wojska Polskiego, tego dnia uruchamiamy linię specjalną 60, która będzie kursowała na trasie Os. Prędocinek - Koniówka/Czarnieckiego - mówi rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Dariusz Dębski.

Fot. Wikipedia

N. Nowocień

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy