Dzień Wszystkich Świętych - ZDJĘCIA

Dzień Wszystkich Świętych - ZDJĘCIA
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Galeria zdjęć z cmentarza przy ul. Limanowskiego- Zawsze ceny podnoszą się w dniu danego święta. Trzeba jakoś zarobić na życie - mówi sprzedawca zniczy. - Już kolejny raz sprzedaję kwiaty doniczkowe w Dniu Wszystkich Świętych przy cmentarzu na ulicy Limanowskiego. W tym roku podczas pierwszego listopada sprzedałam o wiele mniej kwiatów niż w latach poprzednich. Powodem może być to, że radomianie zaczęli przychodzić na cmentarz już w środę, wiec ruch będzie rozłożony na kilka dni - opowiada jedna z kwiaciarek.

Kwestę na Cmentarzu Rzymskokatolickim, zgodnie z tradycją prowadzą wolontariusze, politycy, artyści, dziennikarze oraz członkowie Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego. Dziś przy głównych alejach cmentarza mogliśmy spotkać z puszkami m.in. wiceprezydenta Ryszarda Fałka, Sławomira Adamca, Janusza Wieczorka, Barbarę Pikiewicz czy Dariusza Osieja.

- Kwestują dziś włodarze miasta, sympatycy naszego stowarzyszanie i wolontariusze - mówi Janusz Wieczorek ze Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego. - Zbiórka pieniędzy idzie nieco wolniej, ponieważ towarzyszy jej rozłożenie w czasie przez długi weekend. Dlatego też będziemy kwestować aż przez trzy dni. Akcja zakończy się w sobotę (3 listopada). Radomianie są hojni trafiają się i osoby, które do puszki wrzucają nawet po 100 zł.

Wśród wolontariuszy znaleźli się także uczniowie z klas mundurowych Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu. Będą zbierać pieniądze na ratowanie zabytków przez kilka dni.

- Ludzie chętnie wrzucają pieniądze do puszek. Sami do nas podchodzą, rozmawiają i pytają na, jaki cel prowadzona jest kwesta. Najczęściej wrzucają monety, choć i zdarzają się banknoty o większych nominałach - relacjonują uczniowie z ZDZ.

Dorota Trojanowska/Fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy