Dzień otwarty w Archiwum Państwowym!

Dzień otwarty w Archiwum Państwowym!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Dzień ten wpisuje się w prowadzoną od dłuższego czasu przez Naczelną Dyrekcje Archiwów Państwowych i archiwa akcję pod tym samym tytułem.

- Akcja ma na celu zachęcenie do tworzenia rodzinnych archiwów i dzielenia się z innymi wiedzą na temat historii własnej rodziny – mówi Małgorzata Comber z AR w Radomiu. - Temu służyć może m in. prowadzona przez nas strona internetowa pod nazwą Archiwum Rodzin Radomskich, na której są umieszczane historie i skany pamiątek rodzin związanych z regionem radomskim. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tej strony. Jeśli posiadają państwo fotografie, dokumenty lub inne pamiątki dotyczące swojej rodziny i chcieliby państwo podzielić się nimi z innymi, prosimy o przyniesienie ich do archiwum wraz z krótkim tekstem na temat rodziny.

W czasie dnia otwartego będzie można także bezpłatnie zeskanować swoje pamiątki oraz porozmawiać na temat ich wartości z pracownikami. A w pracowni konserwacji zobaczymy, w jaki sposób zabezpieczać rodzinne zbiory. W sali konferencyjnej odbędzie się wykład wprowadzający do badań genealogicznych i prezentacja profesjonalnie przegotowanego drzewa genealogicznego (rozpoczęcie o godz. 10, 12 i 14). Zdobytą tam wiedzę będzie można wykorzystać w praktyce na prowadzonych w pracowni naukowej warsztatach genealogicznych.

Archiwum zaprasza w godz. 10-16.


nika "7Dni", fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy