Dzień języków obcych w szkole językowej w Radomiu

Dzień języków obcych w szkole językowej w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to coroczne święto języków ustanowione przez Radę Europejską w 2001 r. Wczoraj (27 września) w szkole językowej w Radomiu z tej okazji obchodzono dzień Francji i Kanady. – Jak co roku świętujemy dzień języków obcych. Ze względu na specjalizacje naszej szkoły, gimnazjum i liceum językowego z oddziałami dwujęzycznymi nie możemy pominąć tych obchodów – mówi Anna Maciejewska, dyrektorka szkoły.

Do wspólnego świętowania zostali zaproszeni uczniowie podstawówki nr 9 i nr 13. - Jest to dobra okazja, by zwrócić uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu – zaznacza Ania uczennica szkoły językowej.

Dzień języków obcychUczniowie szkoły językowej zorganizowali występy i prezentacje przybliżające kulturę i tradycję Francji i Kanady. Przybyli goście mieli także okazje zapoznania się z potrawami charakterystycznymi dla obu państw. – Ważne jest by popularyzować języki i kulturę we wszystkich krajach Europy. Staramy się też w ten sposób zachęcić uczniów podstawówki do naszej szkoły -  mówi Olga uczennica gimnazjum.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy