Dzień drugi matur - matematyka

Dzień drugi matur - matematyka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Egzamin z matematyki składa się z trzech części. Pierwsze 21 pytań to test, druga część to zadania otwarte z krótką odpowiedzią, a trzecia to zadania otwarte, gdzie wymagana jest rozszerzona odpowiedź – to najwyżej punktowane zadania.

Uczucia tegorocznych maturzystów są mieszane. Najwięcej problemu sprawiły im zadania otwarte.

– Myślałem, że egzamin będzie trudniejszy, aczkolwiek nie było tego, na co się nastawiałem – mówi maturzysta z ZST im. T. Kościuszki w Radomiu. – Liczyłem na to, że będzie mniej planimetrii, stereometrii i geometrii, a pojawi się więcej zadań z prawdopodobieństwa i ciągów.

– Mamy podobne wyniki, więc wydaje nam się, że zdobędziemy min. 15 punktów. Zadania zamknięte były łatwe, ale nie spodziewałam się, że te otwarte będą aż tak trudne – opowiadają absolwentki V LO w Radomiu.

Galeria

Matematyka jest drugim obowiązkowym przedmiotem, który każdy maturzysta musi zdać, aby uzyskać świadectwo dojrzałości. I to właśnie przez matematykę większość abiturientów matury nie zdaje w pierwszym terminie. W ubiegłym roku egzaminu nie zdało 79,5 proc., z czego 15 proc. miało prawo do przystąpienia do egzaminu poprawkowego. Ostatecznie w 2016 r. matury nie zdobyło przez matematykę 14 proc. maturzystów. Problemy sprawiły również języki obce, jednak zdawalność ich wynosiła ok. 97 proc.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy