Dwie sesje. Jedna nadzwyczajna ws. oświaty

Dwie sesje. Jedna nadzwyczajna ws. oświaty
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


W poniedziałek, 27 marca o godz. 16 odbędzie się sesja nadzwyczajna dotycząca oświaty w Radomiu. Radni będą głosować w sprawie nowej siatki szkół. - Otrzymaliśmy odpowiedź od mazowieckiego kuratorium, który akceptuje propozycje przedstawione przez miasto. Teraz musimy dopełnić formalności i zagłosować – mówi Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu.

W przygotowanych przez miasto propozycjach zostały zawarte uwagi i sugestie, zgłaszane przez zespół konsultacyjny do spraw siatki szkół, a także lokalne środowiska, związane z placówkami edukacyjnymi. ZSO nr 4 przy ul. Osiedlowej ma być liceum, a nie jak wcześniej proponowało miasto podstawówką. Miasto przychyliło się też do np. propozycji, by VII LO im. Baczyńskiego przenieść na ul. Warszawską, do obecnej siedziby PG nr 5. W budynku po „Baczyńskim” zaś będą oddziały przedszkolne PSP nr 24. Jedynym radomskim gimnazjum, które będzie wygaszane, a nie przekształcane, jest PG nr 11. Jedynym radomskim gimnazjum, które będzie wygaszane, a nie przekształcane, jest PG nr 11. Zaproponowana siatka szkół, jeśli przyjmie ją rada, ma obowiązywać do 31 sierpnia 2019 roku. Jeśli okaże się, że w placówkach jest za mało uczniów, trzeba będzie łączyć kolejne szkoły. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Samorządy do końca marca muszą podjąć uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego. W dawnym woj. radomskim zrobiło to już 97 proc. rad gmin. - Wydaliśmy łącznie 327 opinii pozytywnych i pozytywnych ze zmianami. Warto podkreślić, że żadna z decyzji samorządów nie została zaopiniowana negatywnie. Mogę więc ocenić, że zdecydowana większość samorządów dobrze przygotowała się do wdrożenia reformy edukacji – ocenia Aurelia Michałowska, mazowiecki kurator oświaty. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Również w poniedziałek, ale rano o godz. 9, będzie sesja zwyczajna, na której radni pochylą się m.in. nad zmianami w planach zagospodarowania dla Starej Woli Gołębiowskiej i obszaru węzłowego rejestru zabytków Grzecznarowskiego – Niemcewicza – Jarzynowa – Biała czy dotacjami na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków. Więcej na temat sesji zwyczajnej pisaliśmy TUTAJ, a o kwotach zaproponowanych dotacji na zabytki TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy