Dr Macierzyńska popiera Mariusza Mejkę

Dr Macierzyńska popiera Mariusza Mejkę
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Kilkadziesiąt osób zebrało się w środę po południu w białobrzeskim Zajeździe Myśliwskim, na spotkaniu pod hasłem „W trosce o nasze dzieci” z dr Danutą Macierzyńską i kandydatem na posła z listy Nowoczesnej Ryszarda Petru – Mariuszem Mejką.

Dr Macierzyńska jest alergologiem, pulmonologiem i pediatrą, leczącym ok. 17 tys. pacjentów w Radomiu, Białobrzegach, Goszczynie i okolicy. - Przyjechałam tu, żeby wesprzeć Mariusza, jako kandydata naszego regionu do sejmu. To uczciwy, rodzinny człowiek od lat zaangażowany mocno w sprawy służby zdrowia naszego regionu – przekonywała zgromadzonych dr Danuta Macierzyńska.

Jej zdaniem ochrona zdrowia w naszym kraju wymaga pilnych zmian, które pomogą przede wszystkim pacjentom, ale także ułatwią życie lekarzom. Podstawowym – nierozwiązanym, jak dotąd problemem – są kolejki do lekarzy, głównie specjalistów. - Wszystko przez to, że poziom finansowania z NFZ jest za niski. Szczególnie daje się to we znaki pacjentom o tej porze roku, kiedy kończą się pieniądze z kontraktów. Lekarze mogliby przyjąć znacznie więcej osób, ale jeśli zrobią to wtedy, kiedy tzw. punkty się skończyły, to Narodowy Fundusz Zdrowia im za to nie zapłaci – mówiła dr. Macierzyńska.

Z kolei dla lekarzy męcząca jest biurokracja – w czasie kiedy powinni leczyć, przyjmować pacjentów, zajmują się wypełnianiem druków. - Zaniedbana jest u nas profilaktyka, zwłaszcza ta dotycząca szczepień ochronnych – przekonywała pediatra. - W ogóle szczególną opieką objęte powinny być dzieci; chodzi tu głównie o opiekę stomatologiczną.

Przybyli na spotkanie zadawali pytania o sposoby zmiany tej sytuacji i naprawy służby zdrowia.


JSZ / fot. archiwum Mariusza Mejki

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy