Dopalacze. Wciąż duży problem

Dopalacze. Wciąż duży problem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu wraz z Komendą Miejską Policji w ramach nadzoru kontrolują dwa obiekty, w których podejrzewa się sprzedaż środków zastępczych. – W roku bieżącym przeprowadziliśmy 50 kontroli, w czasie których zabezpieczono 1393 sztuk podejrzanych produktów – mówi Małgorzata Gregorczyk, rzecznik prasowy PSSE w Radomiu. - Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny wydał 15 decyzji o wycofaniu podejrzanych próbek na okres 18 miesięcy i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w skontrolowanych obiektach na 3 miesiące.

- W roku bieżącym przebadaliśmy 232 próbki, z czego w 90 proc. próbek były środkami zastępczymi, w 5 proc. narkotykami. W pozostałych przypadkach inne substancje, które nie zagrażają zdrowiu i życiu - mówi Małgorzata Gregorczyk. - Z roku na rok przeprowadzamy coraz więcej kontroli, jednak nowe używki ciągle powstają.

W bieżącym roku zgłoszone zostało 27 przypadków zatruć dopalaczami. Przekrój wiekowy ludzi, które zatruły się tymi używkami to 14-42 lata, co pokazuje jak szeroka jest skala problemu.

Radomski Inspektorat Sanitarny jest jedynym w Polsce, który posiada pracownie badań środków zastępczych. Wykonywane są tu badania dla innych stacji na Mazowszu i całej Polski, a także dla prokuratury i policji.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy