Dodatkowe pieniądze dla dwóch szpitali w Radomiu

Dodatkowe pieniądze dla dwóch szpitali w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

– Dzięki oszczędnościom udało się wygospodarować w naszym budżecie blisko 16 mln zł. To są duże pieniądze, które chcemy przeznaczyć na pomoc dla naszych szpitali i placówek kultury. Większość tych środków, bo aż 14,5 mln zł  trafi do wysokospecjalistycznych szpitali. Dodatkowe środki przeznaczymy także dla naszych placówek kultury na różnego rodzaju prace remontowe – mówi marszałek Adam Struzik.

Wsparcie finansowe dostanie w sumie 18 szpitali na Mazowszu, wśród nich dwa w Radomiu. Blisko 2,3 mln zł dostanie Mazowiecki Szpital Specjalistyczny. Placówka zakupi aparaturę i sprzęt medyczny dla oddziałów pediatrii, otolaryngologicznego, kardiologii, neonatologii, anestezjologii i intensywnej terapii, wewnętrznego, bloku operacyjnego oraz poradni okulistycznej. Szpital planuje również rozszerzenie przestrzeni dyskowej dla serwerów baz danych.

Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej im. B. Borzym w Radomiu otrzyma dofinansowanie (67 tys. zł) do zakupu materiałów niezbędnych do wymiany pokrycia dachowego na Pawilonie nr 15, kuchni i pralni szpitala. 

Natomiast projekt termomodernizacji budynku Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu filia w Lipsku wesprze 6 tys. zł dotacji z budżetu Mazowsza. Jednostka przygotuje dokumentację projektowo-kosztorysową, która posłuży w 2017 r. do pozyskania środków z WFOŚiGW na realizację prac.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy