Do Gdańska na rowerze, by pomóc niewidomej córce

Do Gdańska na rowerze, by pomóc niewidomej córce
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Historię małej Ali, niewidomej od urodzenia dziewczynki, której może pomóc leczenie w Indiach, publikowaliśmy wcześniej na łamach naszego serwisu (czytaj więcej TUTAJ).

Rodzice, aby zebrać pieniądze na leczenie dziecka, przeprowadzają zbiórki i rozwieszają plakaty na terenie całego miasta. Teraz ojciec dziewczynki chce na rowerze pokonać tysiąc kilometrów i jechać do Gdańska.

- Kiedy ludzie dowiedzieli się z mediów i plakatów o naszej Ali, to na jej konto zaczęły wpływać pieniądze. Dotychczas udało nam się zebrać 9 tys. zł. Wpłaty na razie ustały, dlatego postanowiłem wyruszyć na tę wyprawę – powiedział Sławomir Adamczyk. - Podczas wyprawy chcę rozwiesić około 500 plakatów. Będę również szczęśliwy, jeżeli firmy lub osoby prywatne - w zamian za wpłatę na konto Alusi - będą chciały umieścić swoje logo na koszulce ze zdjęciem córki. Mam nadzieję, że podczas tej wyprawy spotkam ludzi, którzy zechcą nam pomóc – dodał.

Firmy, które są zainteresowane umieszczeniem logo na koszulce ojca Alicji, mogą się do niego zgłaszać: slawomir.adamczyk@poczta.onet.pl lub 505 062 022. Wyprawa ma się odbyć jeszcze we wrześniu, trasa będzie przebiegała m.in. przez Warszawę.

Po publikacji pierwszego artykułu o Alicji do naszej redakcji zgłosił się pan Artur, który bezpłatnie stworzył stronę internetową dla dziewczynki i pomaga ją administrować (zobacz - TUTAJ).  

- Jesteśmy za to bardzo wdzięczni, tak jak wszystkim osobom które pomagają zbierać nam pieniądze na leczenie córeczki - powiedział ojciec Alicji. 

Datki na pomoc dla dziewczynki można przesyłać na konto:

24 1050 1793 1000 0091 4323 7031

Więcej informacji - TUTAJ.


Aleksandra Jabłonka

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy