Delegacja z Maroka z wizytą w Radomiu

Delegacja z Maroka z wizytą w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Jego wizyta rozpoczęła się od spotkania z prezydentem Andrzejem Kosztowniakiem i  Przewodniczącym Rady Miejskiej Dariuszem Wójcikiem.

- Rolą władz miasta jest tworzenie warunków dla  wzajemnych kontaktów między przedsiębiorstwami i instytucjami  miast partnerskich – mówi Prezydent Andrzej Kosztowniak dodając, że samorząd radomski stara się z tej funkcji ”łącznika” wywiązywać jak najpełniej.

Jak poinformował gość z Maroka w szczególności chciałby skorzystać z doświadczeń gminnych spółek Radkom i Wodociągi Miejskie.  Marokańskiego partnera interesuje także współpraca z działającymi na terenie Radomia przedsiębiorstwami prywatnymi branży przetwórstwa owocowo-warzywnego oraz budowy łodzi i jachtów.

Wizyta Prezydenta miasta Chef-Chaouen jest konsekwencją i realizacją postanowień umowy o współpracy między Radomiem a Chef-Chaouen, zawartej 29 maja tego roku podczas pobytu Prezydenta Andrzeja Kosztowniaka w Maroko. Zapisy umowy mówią o  współpracy w dziedzinie gospodarczej, turystycznej, kulturalnej oraz dotyczącej transferu wiedzy, umiejętności i technologii. Czas trwania umowy wynosi 4 lata.

Działania na rzecz nawiązania kontaktów z marokańskim partnerem trwają od kilku lat. Przypomnijmy, że w lutym 2011 roku w Radomiu przebywała z wizytą delegacja z Ambasady Królestwa Maroka. Jej uczestnicy spotkali się z władzami Radomia w Urzędzie Miejskim, gdzie zostały im zaprezentowane  możliwości związane z inwestowaniem w  naszym mieście. Złożyli także wizytę na Politechnice Radomskie i oglądali  tereny inwestycyjne na Wośnikach i w Wólce Klwateckiej. Gości z Maroka interesowały szczególnie nasze doświadczeniami i osiągnięcia dotyczące ochrony zabytków, zwłaszcza w aspekcie rewitalizacji starej części miasta, a także  gospodarka odpadami komunalnymi. Podczas wizyty w 2011 roku wstępnie omówiono także możliwości współpracy Radomia z jednym miast marokańskich.

Źródło: UM Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/maroko_1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96