Dawna "Odzieżówka" ponownie na sprzedaż za prawie 5,5 mln

Dawna
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Przetarg dotyczy działki o łącznej powierzchni 3800 m² wraz ze znajdującymi się na niej zabudowaniami: 3-kondygnacyjnym, częściowo podpiwniczonym budynkiem zabytkowego dawnego Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego o powierzchni 1464 m², budynkiem 4-kondygnacyjnym o powierzchni 1827 m², 1-kondygnacyjnym budynkiem sali gimnastycznej o powierzchni 279 m² i stacją transformatorową.
Z racji wpisania budynku dawnego Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego do rejestru zabytków, nabywcy nieruchomości zostanie udzielona 50-procentowa bonifikata od ceny sprzedaży uzyskanej w drodze przetargu. Cena wywoławcza wynosi 5 mln 490 tys. zł, natomiast wadium na przetarg 550 tys. zł. Oferty kupna wraz z programem użytkowym dla zabytku nieruchomego, planem adaptacji i realizacji projektu będą przyjmowane przez Urząd Miejski do 11 października. Część jawna przetargu odbędzie się 15 października.

Wszelkie prace budowlane i renowacyjne w obiektach zabytkowych wymagać będą zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Pałacyk Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego jest podobny jest do innych siedzib towarzystwa w miastach Królestwa Polskiego. W 1933 roku zaczęło tu działać Państwowe Gimnazjum Krawieckie. Podczas II Wojny Światowej był tu szpital wojskowy i kasyno oficerskie. Po wojnie od ulicy Kilińskiego dobudowano do pałacyku obszerny gmach i tu właśnie funkcjonowała "Odzieżówka", a z czasem szkoła muzyczna i plastyczna.

Tomasz Woźniak, Fot. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy