Czy Radom straci nowe miejsca pracy?

Czy Radom straci nowe miejsca pracy?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- Warunkiem podpisania kontraktu są pozytywne negocjacje umowy offsetowej. Porozumienie ws. śmigłowców wielozadaniowych zostało podjęte mimo wielu uchybień, które były widoczne już na etapie technicznych możliwości helikoptera typu Caracal. Dlatego MON będzie zmierzało do przeprowadzenia tego przetargu na nowo – powiedział Minister Obrony Narodowej.

Prezydent Radomia również odniósł do informacji o możliwości utraty potencjalnych miejsc pracy - Radom liczył na stworzenie nowych miejsc pracy przez Airbusa. Są one jednak uzależnione od podpisania przez rząd umowy z tym producentem. Jest to warunek utworzenia tak zwanej Wyżyny Lotniczej i ulokowania w Radomiu zakładu produkcyjnego elementy śmigłowców dla polskiej armii, który miał dać zatrudnienie dla 250 osób – powiedział Radosław Witkowski.

Podczas wizyty Antoniego Macierewicza w czasie kampanii wyborczej w naszym mieście, obecny Minister Obrony Narodowej w wypowiedzi dla Radia Rekord uspokajał, że dla miejsc pracy w Radomiu nie ma żadnych zagrożeń. Jak powiedział Macierewicz inne firmy produkujące już śmigłowce w naszym kraju zadeklarowały dokładnie taki sam program offsetowy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Konkurentami Airbus Helikopters w przetargu na dostawę śmigłowców dla polskiej armii były firmy Agusta Westland produkująca śmigłowce w Świdniku i Sikorsky produkujący w Mielcu.

AH

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy