Czy miasto sfinansuje kanapki dla uczniów?

Czy miasto sfinansuje kanapki dla uczniów?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Krzysztof Sońta i Ryszard FałekRyszard Fałek chce, aby miasto sfinansowało kanapki w szkołach. - Musimy nauczyć dzieci dobrych nawyków żywieniowych - twierdzi radny Ryszard Fałek i apeluje do władz miasta, aby współfinansowali zakup kanapek dla każdego ucznia. W tej sprawie były wiceprezydent złożył wniosek do prezydenta Radomia.  

Wniosek, który złożył radny mówi o zabezpieczeniu 500 tys. zł w przyszłorocznym budżecie. Propozycja Fałka jest odpowiedzią na wprowadzoną nowelizacją ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia w placówkach oświatowych. Przypomnijmy. Od września w sklepikach szkolnych obowiązuje zakaz sprzedawania „śmieciowego jedzenia” i niezdrowych przekąsek.

Pomysł wprowadzenia współfinansowanych przez miasto kanapek ma dotyczyć szkół podstawowych i gimnazjów. Radny chce by drugie śniadanie trafiło do radomskiej młodzieży w podobny sposób jak już funkcjonujące obiady. Część sumy za kanapkę pokryłyby władze miasta, a drugą część rodzice uczniów.  - 1,5 zł uczeń, 15 zł samorząd. Byłby to właściwy kierunek i dobry sygnał dla innych samorządów. Radom dałby dobry przykład – mówi radny Ryszard Fałek.

Radny wyliczył, że rocznie trzeba byłoby sfinansować zakup ponad 300 tysięcy kanapek.  

WW, KS / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy