Czego inne miasta uczą się od Radomia?

Czego inne miasta uczą się od Radomia?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W najbliższym czasie przyjadą urzędnicy z Opola. Organizatorem wizyty jest Mirosław Pietrucha, wiceprezydent Opola.

- W ostatnich latach w Radomiu było dużo inwestycji związanych z rozstrzygnięciami rowerowymi – mówi Pietrucha przywołując m. in. rozwiązania wprowadzone w ramach budżetu obywatelskiego. - Część z nich nie ma jasnych uregulowań prawnych, ale jest wprowadzana jako dobra praktyka, chcemy się tego uczyć - dodaje wiceprezydent Opola.

Przyjadą nie tylko zobaczyć kontra pasy, śluzy i specjalne znaki ułatwiające przejazd przez miasto, ale też rozmawiać z urzędnikami na temat formalności związanych z tego typu udogodnieniami dla rowerzystów.

To nie jest pierwsza i zapewne nie ostatnia wizyta z innego miasta, zaznacza Sebastian Pawłowski z Bractwa Rowerowego. - Była już ekipa Miasta dla Rowerów, która podpatrywała rozwiązania infrastrukturalne, zapowiadają się urzędnicy z Lublina, w ubiegłym tygodniu był oficer rowerowy z Poznania. Podpatrują nasze rozwiązania. Okazuje się, że w niektórych dziedzinach jesteśmy liderem i możemy się promować rozwiązaniami rowerowymi - mówi Pawłowski.

Przypomnijmy, za swoje pomysły Bractwo Rowerowe otrzymało nagrodę w konkursie „Mieszkam tu - mądre pomysły,  na mądre miasto”.

Wizyta opolskich urzędników jest zaplanowana na 30 czerwca.


apk/ fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy