CPR w Radomiu - odwlekane!

CPR w Radomiu - odwlekane!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- Termin uruchomienia Centrów Powiadamiania Ratunkowego zależy od czasu zakończenia dostosowywania systemów informatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych (Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji). Pragnę dodać, że miejsca, wyposażenie i obsługa CPR-ów są gotowe - powiedziała rzecznik prasowy Wojewody Mazowieckiego, Ivetta Biały.

Ogromną zmianą jest uruchomienie wojewódzkich centrów powiadamiania ratunkowego. W województwie mazowieckim będą dwa: pierwszy w Warszawie - dla stolicy i okolicznych powiatów oraz w Radomiu - dla pozostałej części województwa. Dyspozytorzy, którzy będą pełnić swoje obowiązki w gotowych pomieszczeniach znajdujących się przy Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej przy ul. Traugutta, będą odbierać zgłoszenia nawet z Płocka czy Ciechanowa.

Przypomnijmy, że  Centrum Powiadamiania Ratunkowego jest instytucją koordynującą szybki i sprawny dojazd jednostek ratunkowych na miejsce zdarzenia. Będzie to możliwe dzięki Krajowemu Systemowi Ratowniczo - Gaśniczemu oraz Systemowi Ratownictwa Medycznego. CPR działa z powodzeniem w większości dużych miast na terenie całej Polski.Łukasz Gajewski

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy