Co Za Jazda!. Oto trasa do Jagodna!

Co Za Jazda!. Oto trasa do Jagodna!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Z Radomia wyjedziemy ulicą Zieloną. Za kościołem na górce skręcimy w lewo w kierunku wsi Janiszew. Tam wjedziemy w niewielki, ale bardzo malowniczy odcinek leśny. Po drugiej stronie lasu wyjedziemy we wsi Dąbrówka Nagórna. Polna droga doprowadzi nas do szosy, gdzie skręcimy w lewo. Dalsza część trasy to kolejno Taczowska Wola, Taczów, Gulinek, Gulin oraz Gulin-Młyn - tu przy tamie na rzece Radomce zrobimy przerwę. Będzie okazja do posilenia się i złapania oddechu.

Następnie ruszymy dalej w kierunku wsi Jankowice. Tu ostatecznie pożegnamy towarzyszące nam do tej pory szutry, a po dojechaniu do szosy łączącej Jedlińsk z Przytykiem skręcimy w lewo. W Sukowskiej Woli na rozdrożu skręcimy w lewo w skos - to już ostatnia prosta przed Przytykiem.

Co Za Jazda! Trasa do Jagodna


W samym Przytyku będziemy przejeżdżać obok okazałego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Tak na marginesie - w świątyni tej około roku 1569-1577 (dokładna data jest sporna) mistrz Jan Kochanowski pojął za żonę Dorotę Podlodowską. Tym historycznym akcentem rozpoczniemy ostatni etap w drodze do miejscowości Jagodno, gdzie będą na nas czekać pyszne kiełbaski.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.
Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy