Co z tym Air Show?

Co z tym Air Show?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Od tygodni na łamach regionalnych mediów toczą się dyskusje na temat organizacji Air Show 2013. Pojawiły się bowiem doniesienia o przeniesieniu imprezy do Powidza, gdzie funkcjonuje największe czynne lotnisko wojskowe w Polsce. Tam na początku sierpnia pojawiła się delegacja Dowództwa Sił Powietrznych. Jak się dowiedzieliśmy, od tamtego czasu reprezentanci Dowództwa Sił Powietrznych nie kontaktowali się z przedstawicielami lotniska w Powidzu.

- Nic nie wiemy na temat ewentualnej organizacji Air Show 2013 u nas - mówi kpt. Włodzimierz Baran, rzecznik 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego, funkcjonującego w Powidzu.

Wygląda więc na to, że w przyszłym roku Air Show w Radomiu pozostanie.

- Cierpliwie poczekajmy na ostateczne decyzje. Przypominam jeszcze raz, że ostateczne umowy zazwyczaj były podpisywane na pół roku przed imprezą, więc mamy jeszcze bardzo dużo czasu - dopowiada Kajetan Orzeł, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Radom S.A.

Włodzimierz Baran zwrócił jednak uwagę na inny problem.

- Prędzej, czy później trzeba będzie zmienić miejsce tej imprezy. Kiedy w Radomiu zacznie funkcjonować port lotniczy, nie będzie tam możliwa organizacja Air Show – stwierdził.

Rzecznik Portu Lotniczego Radom S.A. odpowiada na to, że nie ma żadnego powodu, aby pokazy lotnicze nie odbyły się na lotnisku cywilnym. Na świecie organizowanych jest szereg takich imprez.

- Nawet w bliskim sąsiedztwie Polski mamy wiele przykładów, jak m.in. międzynarodowe pokazy w Porcie Lotniczym w Ostrawie w Czechach, pokazy SIAF na lotnisku Sljać na Słowacji czy w dużym Porcie Lotniczym Berlin-Schonefeld - stwierdził Kajetan Orzeł. - Podczas imprez w ubiegłych latach na radomskim lotnisku normalnie lądowały samoloty cywilne. Jesteśmy w stanie bez najmniejszych problemów tak ułożyć czas pokazów, aby w przerwach mogły lądować samoloty pasażerskie. Nie widzę też żadnych powodów, dla których w przyszłości pokazy lotnicze nie mogły odbywać się w Radomiu. Wielokrotnie nasze miasto było wskazywane przez Dowództwo Sił Powietrznych jako najlepsze miejsce do organizacji takiej imprezy.


Aleksandra Jabłonka (a.jablonka@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy