CIT. Ponownie cztery gwiazdki

CIT. Ponownie cztery gwiazdki
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W wyniku kontroli przeprowadzonej w grudniu ubiegłego roku przez Komisję Certyfikacyjną Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, niemal jednej trzeciej punktów informacyjnych na Mazowszu obniżono kategorię, np. z czwartej – najwyższej – na pierwszą. Tak było w przypadku Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu podległemu Miejskiego Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Radomiu. Wszystko za sprawą nowego regulaminu, który zawierał wyśrubowane standardy obsługi turystów. 

- Utrata gwiazdek nie oznacza, że obniżyły się standardy obsługi turystów. Zmienione zostały zasady ich przyznawania i kryterium koniecznym dla otrzymania dwóch, trzech i czterech gwiazdek, było odpowiednie oznakowanie dojazdu do centrum informacji oraz wskazanie go na mapie miasta – wyjaśnia Iwona Majewska, przewodnicząca komisji certyfikacji przy MROT. 

- W czasie kontroli takich oznaczeń w Radomiu nie było, ale już na początku roku zostaliśmy zaproszeni przez MOSiR na ponowną wizytę. Radom jest w pierwszej lidze jeśli chodzi o szybkość naprawiania zgłoszonych uwag. Obecnie bez problemu można dojechać do CIT opierając się wyłącznie na znakach przy drodze. Sprawdziłam to osobiście, wyłączyłam GPS i dojechałam w oparciu właśnie o nie. Cieszę się, że radomski punkt informacji ponownie cieszy się najwyższą kategorią - mówi przedstawicielka MROT.

Jak podkreślała przewodnicząca komisji certyfikacyjnej, dobre oznakowanie znacznie ułatwia turystom trafienie do punktu, w którym powinien otrzymać pakiet rzetelnych i ciekawych informacji o mieście. - Chcę podziękować pracownikom CIT, ponieważ reprezentują bardzo wysoki poziom, są kreatywni i mobilizują mnie do pewnych działań; są bardzo zaangażowani – mówi Robert Dębicki, dyrektor zarządzający Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zgodnie z uwagami MROT w punkcie CIT przy ul. Traugutta (na skraju parku, w pobliżu dworca PKP) pojawiła obszerna mapa, na której zostały zawarte m.in. lokalizacje wszystkich stacji roweru miejskiego w Radomiu.

Na uwagę zasługuje fakt, że MOSiR, za organizację „Tańca pod gwiazdami” dla seniorów, otrzymał dyplom uznania od rzecznika praw obywatelskich.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy