Chiński inwestor dla radomskiego lotniska?

Chiński inwestor dla radomskiego lotniska?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Okazuje się, że informacje o zagranicznym inwestorze dla Portu Lotniczego w Radomiu potwierdziły się. W sprawę mocno zaangażowany jest Leszek Ruszczyk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Ponad miesiąc temu pisaliśmy, że trwają rozmowy z inwestorem z państwa środka (TUTAJ). Nasze nieoficjalne informacje potwierdziły się. Inicjatorem pomysłu, aby Chińczycy zainwestowali w radomskie lotnisko, jest wicemarszałek, który przekazał w tej sprawie listy intencyjne. - Miałem okazję uczestniczyć w wizycie roboczej. To była taka misja gospodarcza z Agencją Rozwoju Mazowsza, w której uczestniczyli również nasi przedsiębiorcy z ziemi radomskiej. Pan prezydent Radosław Witkowski dał mi listy intencyjne, szukamy tam inwestora strategicznego dla naszego lotniska – mówi Ruszczyk. – Odwiedziliśmy dwie prowincje, 100 mln Szantung i 70 mln Hebei. Przekazałem również list intencyjny pani minister Iwanickiej, to nasz radca handlowy w ambasadzie RP w Pekinie. Dla nas jest to sprawa honorowa, zwłaszcza, że my tutaj mamy nieopodal w Lesznowoli duży biznes chiński – podkreśla wicemarszałek. 

Jak zaznacza, jesteśmy w kręgu zainteresowań Chin. – To wiąże się ze szkolnictwem, dużo osób z Chin u nas studiuje, a po drugie jest spore zainteresowanie biznesem. Gdyby nam się udało znaleźć takiego strategicznego inwestora z pewnością lotnisko by się utrzymało. Tylko, co trzeba zaznaczyć, w Chinach nie dzieje się nic szybko, tam te decyzje trwają, ale wierzę, że jest niesamowity potencjał i zainteresowanie – dodaje.

Inwestor Portu Lotniczemu jest potrzebny, bo jak uważa Ruszczyk problemy są duże. - Dzisiaj jest to kłopotliwa inwestycja, ale tu jest w tej chwili rynek przewoźnika. To przewoźnicy decydują skąd i gdzie będą latać. Jeżeli uda nam się zainteresować jakiekolwiek państwo albo jakiegokolwiek przewoźnika,  to wtedy oni bardzo chętnie wejdą – twierdzi wicemarszałek.

Zapytaliśmy także, czy poza Chinami myślimy także o szukaniu innych inwestorów, może w Dubaju? Oto odpowiedź wicemarszałka: - Na pewno tak, tylko do Dubaju nie miałem okazji lecieć. Natomiast bardzo dobrze życzę  miastu i mieszkańcom, ale też spółce Portu Lotniczemu. Jeżeli będziemy wszędzie zachęcać do współpracy, to prędzej czy później taki inwestor się  pojawi. 


Katarzyna Skowron / fot. cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy