Caritas Diecezji Radomskiej ma już 20 lat!

Caritas Diecezji Radomskiej ma już 20 lat!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Caritas od dwóch dekad realizuje szereg programów społecznych, których głównym celem jest pomoc chorym i pokrzywdzonym przez los osobom. Wszystkie działania oparte są na wzajemnym szacunku oraz miłości do bliźniego.

Przypomnijmy, że Caritas prowadzi cztery parafialne jadłodajnie, z których każdego dnia korzysta kilkaset osób. Oprócz tego w ramach organizacji funkcjonuje dom dla bezdomnych, w którym od 2009 roku schronienie znalazło około 440 osób, w tym 175 kobiet z dziećmi. To właśnie z inicjatywy Caritasu w Radomiu powstało pierwsze w diecezji Okno Życia.

Caritas prowadzi także wypożyczalnię sprzętu medycznego, Dom Matki i Dziecka im. Jana Pawła II w Jasieńcu Iłżeckim, Katolicki Ośrodek Adopcyjny oraz Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej.

Dzięki działaniom Caritasu od lat w regionie funkcjonuje telefon zaufania, świetlica terapeutyczna oraz Dzieło im. bł. ks. Bolesława Strzeleckiego. Caritas bierze również w akcji Dzieła Pomocy Dzieciom, Kromka Chleba, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Podaruj Kroplę Miłości, Wyprawka Szkolna oraz Paczka Świąteczna.

Caritas Diecezji Radomskiej tworzy liczna grupa księży, sióstr zakonnych, a także osób świeckich i wolontariuszy, którzy niosą  pomoc potrzebującym.

- Gratuluję jubileuszu i życzę Bożego błogosławieństwa w ukazywaniu piękna i miłości - napisał w biuletynie z okazji dwudziestolecia Caritasu Henryk Tomasik, biskup radomski.

Główne obchody jubileuszu zaplanowano na wtorek (9 października). O godzinie 12 zostanie odprawiona msza w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Następnie o godzinie 13 nastąpi wręczenie nagrody honorowej Złota Kula. Oprócz tego, podczas uroczystości poznamy laureata nagrody Viventi Caritate. 

Mariusz Skopek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy