Były wicestarosta Waldemar Trelka doradcą prezydenta

Były wicestarosta Waldemar Trelka doradcą prezydenta
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Przypomnijmy, że 28 lutego na sesji Rady Powiatu Radomskiego starosta Mirosław Ślifirczyk wnioskował o odwołanie Waldemara Trelki z funkcji wicestarosty. Za było 16 radnych, przeciw 11. W tym samy dniu podczas kolejnego głosowaniu radni zadecydowali, że nowym wicestarostą zostanie Krzysztof Górak.

W ciągu tygodnia Waldemar Trelka znalazł zatrudnienie w radomskim magistracie - jako doradca prezydenta do spraw związanych z funduszami unijnymi i Regionalnym Instrumentem Terytorialnym. Oto uzasadnienie tej decyzji, jakie wysłała nam Ryszarda  Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej kancelarii Prezydenta:

"Prezydent Andrzej Kosztowniak podjął decyzję o powierzeniu Waldemarowi Trelce jako osobie merytorycznej i znającej specyfikę funkcjonowania samorządów na terenie Ziemi Radomskiej funkcji doradcy. Doświadczenie i wiedza Waldemara Trelki zostaną wykorzystane przez Prezydenta Radomia w związku z pracami nad „Strategią rozwoju miejskiego Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego” oraz opracowywaniem strategicznych dokumentów dotyczących kolejnej perspektywy unijnej, wymagających współpracy Radomia z okolicznymi samorządami. W ramach tych działań planowane są liczne spotkania i konsultacje w pobliskich gminach i powiatach.

Pan Waldemar Trelka jest doświadczonym samorządowcem. Przez ostatnie 3 lata pełnił funkcję wicestarosty powiatu radomskiego, kierując resortami istotnymi z punktu widzenia obowiązków, jakie pełnić będzie na stanowisku doradcy Prezydenta Radomia - m.in. biurem ds. funduszy europejskich, wydziałem zdrowia i spraw społecznych, wydziałem budownictwa i architektury. Doświadczenie w tych trzech obszarach będzie dla Prezydenta szczególnie ważne. Dzięki swoim kontaktom z samorządami powiatu radomskiego i znajomości ich specyfiki będzie, zdaniem Prezydenta, dużym wsparciem w dalszej pracy nad Radomskim Obszarem Funkcjonalnym oraz dalszą współpracą Gminy Miasta Radomia w zakresie Regionalnego Instrumentu Terytorialnego czy Regionalnego Programu Operacyjnego z samorządami Ziemi Radomskiej.

Waldemar Trelka jest drugim, po Zbigniewie Latku (sprawy dotyczące ciepłownictwa) doradcą Prezydenta Radomia. Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych prezydent miasta wielkości Radomia ma prawo zatrudniać siedmiu doradców".


RED, fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy