Busy dla niepełnosprawnych za ponad 670 tys. zł

Busy dla niepełnosprawnych za ponad 670 tys. zł
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Pieniądze na ten cel gmina  pozyskała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Urząd Miejski właśnie rozstrzygnął przetarg na dostawę pojazdów, które – zgodnie z jego wynikiem – do końca maja dostarczy firma Inter Auto z Pękowic. 

Cztery nowoczesne pojazdy trafią do Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. 

Nowe mikrobusy będą mogły zabrać ośmiu pasażerów, wszystkie będą wyposażone w klimatyzację oraz windy, które umożliwiają przewóz osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Całkowita wartość tego projektu wynosi 550 tysięcy złotych. Brakujące fundusze dołoży miasto ze swojego budżetu.

Obecnie Dział Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych w MZDiK ma dziewięć pojazdów: sześć mikrobusów 8-miejscowych z windami, dwa busy 11-miejscowe z windami oraz jeden 19-osobowy z podestem. Niektóre z tych aut mają już ponad 400 tysięcy przejechanych kilometrów na licznikach. Cztery najstarsze samochody, pochodzące z roku 2004 będą wycofane z użytkowania, a  dzięki dofinansowaniu z PFRON w ich miejsce zostaną zakupione nowe.

Samochody przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych są wykorzystywane przede wszystkim przez różne instytucje, na przykład szkoły integracyjne czy warsztaty terapii zajęciowej. Z usług MZDiK korzystają również osoby prywatne z orzeczonymi dysfunkcjami ruchu. Dzięki minibusom mogą na przykład dotrzeć do przychodni czy urzędu.

Zainteresowanie przewozami świadczonymi przez Dział Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych jest ogromne. Tylko w roku 2012 przewiózł prawie 53 tysiące osób, w tym 11,5 tysiąca na wózkach inwalidzkich. Wszystkie busy i mikrobusy przejechały w ubiegłym roku ponad 300 tysięcy kilometrów.

Osoby chcące skorzystać z usług Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych mogą dzwonić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerem telefonu 48 363 10 82. Ceny za usługi przewozu osób niepełnosprawnych są dostępne na stronie  internetowej pod adresem www.mzdik.pl, w zakładce Niepełnosprawni.

Źródło: UM Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy