Bombek malowanie dla chorego Adasia - zobacz zdjęcia

Bombek malowanie dla chorego Adasia - zobacz zdjęcia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


O godz. 15 w siedzibie radomskiej "Łaźni" rozpoczęło się wspólne malowanie bombek. Jednym udawało się to lepiej, innym trochę gorzej. Jednak najważniejszy był cel akcji - pomoc choremu Adasiowi, który urodził się bez gałek ocznych. Aby półtoraroczny chłopiec mógł prawidłowo się rozwijać, a jego twarz nie ulegała deformacji, co trzy miesiące potrzebne są specjalne implanty oczu.

- Te zabiegi są bardzo kosztowne, dlatego potrzebujemy każdej pomocy - powiedziała pani Magda, mama Adasia.

- Bardzo się cieszymy, że na nasz apel ponownie odpowiedziało tak wiele osób. Każdy maluje bombki tak, jak potrafi. Najważniejsze jest to, że pieniądze z licytacji trafią do młodego radomianina. Tę akcję prowadzimy od wielu lat. Wspólnie możemy się spotkać i w miłej, sympatycznej atmosferze spędzić ze sobą czas. A przy okazji pomagamy dzieciom z naszego miasta - stwierdziła Beata Drozdowska, dyrektor Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”. 

Zobacz galerię zdjęć
A akcję charytatywną zaangażowali się m.in. radomscy politycy.

- Na mojej ozdobie znalazły się tylko i wyłącznie elementy świąteczne. Jest choinka i napis "Wesołych Świąt". Niestety, nie dysponuję jakimś wybitnym talentem plastycznym, ale myślę, że bombka nie wygląda najgorzej. Najważniejsza będzie oczywiście licytacja. Pieniądze pozyskane w ten sposób dadzą nadzieję i uśmiech naszemu młodemu mieszkańcowi - oświadczył Radosław Witkowski, nowo wybrany prezydent Radomia.

- W tym przedsięwzięciu biorę udział od samego początku. Dziś przyszedłem tu razem z moimi dwiema córkami. Jedna maluje bałwanka, a druga samochodzik. Oczywiście później te ozdoby wykupimy i zawiesimy na naszej choince. Myślę, że takie spotkania mają swoją niepowtarzalną atmosferę. Lepiej tutaj spędzić czas niż chodzić po supermarketach - dodał senator Wojciech Skurkiewicz.

Wśród uczestników akcji znalazł się także Zbigniew Rybka, dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu.

- Niestety, ale malowanie ma nie za wiele wspólnego z teatrem. Z "nadmiaru" talentu stworzę coś prostego, ale liczę na dobry wynik podczas licytacji. Razem ze mną jest gość z Tajwanu, dlatego mam nadzieję, że razem uda nam się stworzyć coś ładnego - uzupełnił Zbigniew Rybka. 

Malowanie bombek umilili swoimi występami laureaci I i II edycji międzyszkolnego przeglądu talentów "Co za TALENT!". Byli wśród nich Karolina Wojdat, Michał Siczek, Aleksandra Jaworska oraz Zuzanna Walnik.

Przypomnijmy, że licytacja i sprzedaż bombek przeprowadzona zostanie 13 grudnia w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w przerwie koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy