Biegiem do Częstochowy

Biegiem do Częstochowy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Część pątników z diecezji radomskiej w drodze na Jasną Górę jest już od niedzieli, 6 sierpnia; oni idą pieszo. W piątek - o godz. 8 mszą świętą w Wyższym Seminarium Duchownym – swoje pielgrzymowanie rozpoczną biegacze. - Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych do biegowej asysty na dziewięciokilometrowej trasie seminarium – Kowala. W Kowali przewidziana jest krótka odprawa, pożegnanie z towarzyszącymi nam rodzinami, przyjaciółmi i asystą – mówi Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia Biegiem Radom!.

W pielgrzymce biegowej Radom – Częstochowa bierze udział 40 osób. W tej grupie są zarówno weterani, jak i kilkoro debiutantów. Najstarsi uczestnicy to 68-letni Tadeusz Tymirski i kierownik pielgrzymki Tadeusz Kraska. Na Jasną Górę biegnie dziewięć pań.

- Pierwsze dwa dni to intensywny bieg, podczas których pokonujemy blisko 200 km trasy. Biegniemy w systemie 15 minutowych zmian sztafetowych i odcinkami biegu wspólnego. To niełatwe wyzwanie, a największym problemem nie jest, wbrew pozorom, pokonywanie odcinków biegowych, lecz zakwaszenie organizmu wynikające z braku możliwości właściwej regeneracji w czasie przerw między sztafetowymi zmianami – tłumaczy Tadeusz Kraska. - Trzeciego dnia pokonujemy biegiem ok. 22 km, uczestniczymy w mszy świętej w Mstowie, a stamtąd, już pieszo wspólnie z pieszą pielgrzymką diecezjalną wyruszamy do Częstochowy.

W tym roku opiekę duchową nad pielgrzymką sprawuje ks. Piotr Popis, pełniący posługę misyjną w Zambii – pomysłodawca i współorganizator pierwszych pielgrzymek biegowych.

- Biegniemy do Jasnogórskiej Pani każdy ze swoimi intencjami, podziękowaniami, prośbami, a podczas tych szczególnych rekolekcji towarzyszą nam modlitwa, śpiew oraz tegoroczne hasło „Idźcie i głoście” - mówi kierownik pielgrzymki.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy