Bezrobocie w Radomiu w dół

Bezrobocie w Radomiu w dół
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


– To dobra tendencja. A jak spada liczba bezrobotnych, to spada też stopa bezrobocia, która w Radomiu wynosi 16,6 proc., a w powiecie radomskim 22,8 proc. Dla porównania stopa bezrobocia na Mazowszu to 7,6 proc., a 8,5 proc. w kraju – mówi Józef Bakuła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

16,9 proc. w Radomiu to ciągle bardzo dużo, ale z drugiej strony tak niskiego bezrobocia nie było od lat.

- Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosi obecnie poniżej 15 tys., a były takie lata, gdy było powyżej 30 tys. osób bez pracy – mówi Józef Bakuła.

Z miesiąc na miesiąc rośnie też liczba ofert pracy. Na koniec września radomski pośredniak dysponował 800 ofertami pracy. Największe zapotrzebowanie jest w zawodach technicznych i na te oferty brakuje wykwalifikowanych pracowników.

Największym problemem bezrobotnych na rynku pracy jest brak kwalifikacji zawodowych. Dotyczy to jednej trzeciej wszystkich bezrobotnych. Druga przyczyną jest niedostosowanie kwalifikacji. Trzeci powód to - zdaniem pracowników urzędu pracy - brak chęci do podjęcia zatrudnienia. Część osób rejestruje się w PUP tylko po to, aby mieć opłacone ubezpieczenie zdrowotne. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy