Będzie więcej miejsc w żłobkach

Będzie więcej miejsc w żłobkach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Urząd Miejski ogłosił przetarg na budowę obiektu. – To realizacja jednej z moich deklaracji dotyczących wspierania młodych rodzin. Zależy nam na tym, by młodzi ludzie wiązali z Radomiem swoją przyszłość i staramy się tworzyć dla nich komfortowe warunki. Uważam, że dostępność miejsc w żłobkach i przedszkolach jest jednym z wyznaczników jakości życia – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z projektem budynek przy ulicy Michałowskiej będzie parterowy. W żłobku, do którego wejście będzie zlokalizowane od strony ulicy ks. Chodowicza, znajdą się dwie sale dziennego pobytu dla dwóch grup liczących po 25 osób. Każda z sal z powierzchni 70 m. kw. będzie miała własne, odrębne węzły sanitarne oraz możliwość bezpośredniego wyjścia na plac zabaw. Powstanie także jadalnia, zaplecze kuchenne, szatnia i pomieszczenia administracyjne. Całość zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Część sportowa to z kolei cztery szatnie wraz z węzłami sanitarnymi, pokój trenerów, pokój medyczny oraz pomieszczenia gospodarcze i magazynowe. Wejście do tej części będzie zlokalizowane od strony boiska. Planowany termin oddania do użytku całego obiektu to czerwiec 2018 roku.

W planach miasta jest także zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach. Dobiegają końca prace projektowe związane z planowaną przebudową dawnego budynku Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. Kilińskiego. Ma się tam przenieść Publiczne Przedszkole nr 4 mieszczące się po przeciwnej stronie ulicy. W wyremontowanym budynku zmieści się 10 oddziałów.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy