Będą zmiany wokół Mauzoleum płk. Dionizego Czachowskiego

Będą zmiany wokół Mauzoleum płk. Dionizego Czachowskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Magistrat rozstrzygnął przetarg na przebudowę otoczenia Mauzoleum płk Dionizego Czachowskiego. Najkorzystniejszą spośród pięciu ofert złożyła firma KOBALT z Klwatki, która zaproponowała wykonanie prac za nieco ponad 567 tysięcy złotych. Gotowa jest też udzielić 5-letniej gwarancji.

Przebudowa otoczenia Mauzoleum płk Dionizego Czachowskiego to jedna z inwestycji, które znalazły się w tegorocznym budżecie obywatelskim. Projekt zakłada m.in. modernizację nawierzchni placu i chodników. Samo Mauzoleum będzie natomiast podświetlone trzema projektorami. Zadaniem wykonawcy będzie również wykonanie napraw konserwatorskich granitowych schodów wokół pomnika oraz dostawa i montaż elementów małej architektury, w tym ławek, koszy na śmieci oraz stojaków rowerowych.

Wykonawca będzie miał na wykonanie prac 3 miesiące.

Przypomnijmy, że Mauzoleum płk. Dionizego Czachowskiego stało kiedyś przed kościołem oo. Bernardynów. W 1940 r. usunęli je stamtąd Niemcy. W 1963 roku pomnik ustawiono na placu 72. Pułku Piechoty – w setną rocznicę śmierci pułkownika. Marmurowy sarkofag zawiera urnę z ziemią z miejsc walki 72. pułku.

KS/ fot. archiwum cozadzien

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy