Bedą nowe schody przy ul. Koszarowej

Bedą nowe schody przy ul. Koszarowej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=909]


Nowe stopnie powstają praktycznie od podstaw. Budowany jest też podjazd dla wózków, o który zabiegali przedstawiciele inicjatywy "Wózkiem po Radomiu". Jeśli nie przeszkodzi pogoda, to wszystkie roboty powinny zakończyć się w piątek (17 stycznia).
 
 - Z przebudową zniszczonych schodów i budową podjazdu dla wózków wstrzymaliśmy się do zakończenia modernizacji ulicy Koszarowej. W zakresie tej inwestycji, nadzorowanej przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, była również budowa chodnika graniczącego ze stopniami prowadzącymi na alejkę przecinającą plac Żołnierzy 72 Pułku Piechoty. Schody i podjazd są układane na podbudowie piaskowo-cementowej z gotowych, betonowych prefabrykatów, więc obecna pogoda nie ma wpływu na jakość wykonania robót - informuje Marcin Walasik, rzecznik prasowy ZUK.
 
 - Przy okazji dokonaliśmy remontu mniejszych schodków, znajdujących się kilkadziesiąt metrów dalej, naprzeciwko kamienic przy ulicy Koszarowej. Natomiast w zeszłym roku przebudowaliśmy schody i wykonaliśmy podjazd dla wózków na przecięciu jednej z głównych alejek, tuż obok mauzoleum pułkownika Dionizego Czachowskiego - dodaje.  
 

Źródło: ZUK Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy