Będą nowe autobusy

Będą nowe autobusy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Od oferentów oczekuje się  fabrycznie nowych autobusów wyposażonych między innymi w klimatyzację, monitoring, system karty miejskiej i System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

- Obecnemu operatorowi linii dziesięcioletnia umowa skończy się w lipcu 2018 roku, dlatego już teraz rozpoczyna się następna procedura przetargowa – mówi Dawid Puton rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.  - Nowy operator będzie wykonywać około 1.670.000 wozokilometrów rocznie. Będzie też zobowiązany do kupna dla celów realizacji powyższej umowy 28 fabrycznie nowych autobusów 12-metrowych. Wszystkie nowe autobusy muszą oczywiście być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, czyli niskopodłogowe. Muszą także być wyposażone w klimatyzację, monitoring, ładowarki USB i tak zwany ciepły guzik, a ponadto w kasowniki w ramach systemu Radomskiej Karty Miejskiej i System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, czyli między innymi monitory, wyświetlacze i głosowe zapowiedzi przystanków. Co istotne, kierowcy zatrudnieni u nowego operatora będą wykonywać swoje obowiązki w oparciu o umowę o pracę.

Pierwsze cztery nowe autobusy wyjadą na radomskie ulice 1 sierpnia 2018 roku. Dziesięć dni później wykonawca ma realizować przewozy już siedemnastoma autobusami, a od 21 sierpnia 2018 roku ma być już komplet 26 autobusów.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy