Bardzo bezpiecznie na Air Show 2017

Bardzo bezpiecznie na Air Show 2017
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Pracę mazowieckich policjantów koordynowało specjalnie powołane centrum operacyjne przy Sztabie Policji KWP zs. w Radomiu. Już na rogatkach Radomia osoby wjeżdżające do miasta spotkały funkcjonariuszy prewencji oraz policjantów drogówki, kierujących ruchem odpowiednio do natężenia. Drogi krajowe, prowadzące do Radomia oraz okolice lotniska patrolował śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. Z powietrza funkcjonariusze na bieżąco przekazywali dane do centrum koordynującego służby, także poprzez obraz z kamery „na żywo”. Zapewnienie płynnego ruchu było jednym z głównych zadań policjantów. Oceniamy, że biorąc pod uwagę liczbę gości odwiedzających pokazy, ruch odbywał się maksymalnie płynnie, a korki na ulicach były na bieżąco rozładowywane przez policjantów i służby miejskie. We współpracy z Krajową Agencją Skarbową, za pomocą specjalistycznych urządzeń dokonywano detekcji pojazdów wjeżdżających na teren lotniska oraz sprawdzano wybrane bagaże. Łącznie skontrolowano 104 auta ciężarowe i około 2 tysięcy bagaży.

W zabezpieczeniu tak dużej imprezy nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy odpowiedzialnych za zabezpieczenie kontrterrorystyczne. Realizacją tego zadania zajęli się policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego KWP zs. w Radomiu, wspierani przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Przez dwa dni do służby włączyły się także Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji z Lublina, Kielc, Rzeszowa, Krakowa, Warszawy, Białegostoku, Łodzi i Olsztyna. Funkcjonariusze dokonywali odpowiedniego, wcześniejszego rozpoznania i czuwali nad bezpieczeństwem przez całą imprezę.

Policjantów operacyjnych nie było widać, byli dyskretnie wmieszani w tłum widzów. Przez dwa dni pokazów nie odebraliśmy zgłoszenia o żadnym zagrożeniu o podłożu kryminalnym, które dotyczyłoby przebiegu Air Show.

Na samym lotnisku znajdował się Policyjny Punkt Informacyjny i Mobilny Posterunek. To właśnie ten punkt okazał się bardzo potrzebny. W sobotę i niedzielę pomoc policjantów znalazło tam 27 dzieci, które się zagubiły oraz kilkunastu właścicieli zaginionych dokumentów, kluczy i innych przedmiotów. Policyjny Punkt Informacyjny stał się także schronieniem dla wielu osób, gdy nagle w niedzielę nad lotniskiem przeszła gwałtowna burza.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy