Andrzej Kosztowniak senackim doradcą

Andrzej Kosztowniak senackim doradcą
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Pracę w Senacie zaproponował byłemu prezydentowi Radomia wicemarszałek Stanisław Karczewski.

- Bardzo się cieszę na tę współpracę. To będzie kontynuacja tego, co robiłem przez ostatnie osiem lat. Oficjalnie pracę w Senacie rozpocząłem 15 grudnia. Będę doradzał w sprawach samorządowych. Chcę być łącznikiem pomiędzy gminami, a administracją najwyższego szczebla. Zależy mi, aby te dwa światy były ze sobą mocno związane, bo decydują o losie i życiu obywateli. Przez te wszystkie lata nabyłem dużego doświadczenia. Przypomnę, że ostatnio pełniłem funkcję sekretarza Związku Miast Polskich. Opiniowałem ustawy dotyczące samorządu. Ta wiedza teraz bardzo się przyda - oświadczył Andrzej Kosztowniak.

Podczas swojej prezydentury Andrzej Kosztowniak często mówił o tym, że samorządom w Polsce dokłada się nowych zadań, natomiast nie idą za tym pieniądze na ich realizację. Czy były gospodarz Radomia będzie chciał jako doradca w Senacie zmienić tę niekorzystną tendencję? 

- Niestety, ale prawdą jest to, że obowiązków samorządy mają coraz więcej. Jednocześnie tracą pieniądze w wyniku różnych podatków. Trzeba dyskutować i przekonywać, żeby to zjawisko zahamować - dodał Andrzej Kosztowniak.

Czy były prezydent Radomia rozważa, aby wystartować w przyszłorocznych wyborach do parlamentu?

- Jest za wcześnie, aby odpowiedzieć na to pytanie. Decyzje w tej sprawie muszę podjąć ja, jak i władze Prawa i Sprawiedliwości. Jedno jest pewne. Nadal chcę pracować na rzecz samorządu - zakończył Andrzej Kosztowniak.


Mariusz Skopek/fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy