Amfiteatr przyjazny dla niepełnosprawnych

Amfiteatr przyjazny dla niepełnosprawnych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=1726]


W kwietniu 2015 roku została podpisana umowa dotycząca dofinansowania zadań w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W związku z umową MOK „Amfiteatr” realizuje zadanie pt. „Zakup wyposażenia na potrzeby Klubu Osób Niepełnosprawnych”. Za pieniądze z dofinansowania kupiono m.in. sprzęt komputerowy, nagłaśniający i oświetleniowy oraz krzesła. Wszystkie zakupy mają służyć uatrakcyjnieniu oferty programowej i rozwojowi Klubu Osób Niepełnosprawnych.

Klub działa pod skrzydłami „MOK „Amfiteatr” w budynku „Scena Obozisko” przy ul. Śniadeckich 2. Jego celem jest m.in. zachęcenie osób niepełnosprawnych do rozwijania swoich zainteresowań i pasji oraz aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym Radomia. Klub prowadzony jest przez MOK „Amfiteatr” oraz MOPS – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu.

Klub Osób Niepełnosprawnych jest miejscem wielu form aktywności osób niepełnosprawnych. Wyjazdy krajoznawcze, zajęcia muzyczne, z rękodzieła artystycznego i teatralne to tylko część oferty Klubu. Nie mniej ważną funkcją Klubu jest szeroko rozumiane wsparcie oraz scalanie środowiska osób niepełnosprawnych.

Źródło: MOK "Amfiteatr"

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy