Ambasada USA będzie szkolić naszych nauczycieli

Ambasada USA będzie szkolić naszych nauczycieli
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


To sześciotygodniowe szkolenie w USA. Program skierowany jest do nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i jego celem jest poszerzanie wiedzy na temat Stanów  Zjednoczonych i udoskonalanie umiejętności w zakresie metodyki. Nauczyciele będą uczestnikami seminariów dotyczących planowania lekcji oraz technik nauczania. Teoria przełoży się na praktykę, bowiem radomscy nauczyciele, przy współpracy kadry akademickiej, wezmą udział w zajęciach szkolnych.

Koszty związane ze szkoleniem, pobytem w USA  (noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie, transport lokalny, przyjazd na sesję informacyjną do ambasady oraz materiały edukacyjne oraz egzamin ze znajomości języka angielskiego TOEFL ) pokrywa Biuro Edukacji i Kultury Departamentu Stanu.

Program Teaching Excellence and Achievement Program jest skierowany do nauczycieli szkół średnich, którzy uczą takich przedmiotów, jak: wiedza o społeczeństwie, matematyka, fizyka, biologia, geografia, historia i język angielski.

Osoby zainteresowane proszone są  o wypełnienie kwestionariusza i odesłanie go wyłącznie na adres e-mailowy bielamd@state.gov do 1 marca 2012.


Dodatkowo należy dołączyć list rekomendacyjny wraz ze zgodą dyrektora szkoły na udział w programie (formularz w załączniku). Listy rekomendacyjne z podpisem dyrektora powinny być  przesłane w formie zeskanowanego dokumentu dołączonego do e-maila.

W oparciu o nadesłane kwestionariusze komisja w ambasadzie dokona wyboru kandydatów i zaprosi ich na indywidualne spotkania i rozmowę w maju lub czerwcu 2012.


Wszelkie informacje na temat bezpłatnego szkolenia organizowanego przez Ambasadę USA dostępne są tutaj. Można je również uzyskać w radomskim American Corner.


Źródło: UM

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy