Al. Wojska Polskiego - jest zgoda

Al. Wojska Polskiego - jest zgoda
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Prezydent Radosław Witkowski spotkał się dziś w Warszawie z wojewodą Zdzisławem Sipierą. Przedstawił mu informację z Ministerstwa Finansów, z której wynika, że to właśnie on może złożyć wniosek o ujęcie przebudowy al. Wojska Polskiego w budżecie państwa. - Rozmowa była rzeczowa. Nasza inicjatywa spotkała się ze zrozumieniem ze strony pana wojewody. Jesteśmy przygotowani na następny krok, czyli rozmowy z ministrem finansów - powiedział po spotkaniu prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że zgodnie z planami władz miasta, realizacja projektu zatytułowanego „Przebudowa drogi krajowej nr 9 i 12 w Radomiu - ulicy Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego na odcinku od ul. Zbrowskiego do ul. Kozienickiej wraz z przebudową ul. Zwolińskiego” miałaby potrwać trzy lata. Miasto liczy na dofinansowanie w wysokości 80 proc. kosztów całej inwestycji. - Jest to droga krajowa, którą poruszają się przede wszystkim samochody spoza Radomia, w tym wiele zagranicznych TIR-ów. Dlatego taka proporcja wydaje się najwłaściwsza - podkreśla.

Szacunkowy koszt przebudowy odcinków tras nr 9 i 12 wynosi ponad 116 mln złotych. Projekt przebudowy jest już opracowany i wkrótce ma zostać wydane pozwolenie na budowę.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy