Air Show 2013 - zaproszenia już rozesłane

Air Show 2013 - zaproszenia już rozesłane
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Radości z przyznania organizacji Air Show naszemu miastu nie ukrywa prezydent Andrzej Kosztowniak. - Ta informacja to dla nas ogromna satysfakcja. Komisja decydująca o miejscu organizacji tej imprezy doceniła naszą doskonałą współpracę z wojskiem. Air Show to jedna z najlepszych tego typu imprez w Polsce, jak i w całej Europie. Przy tej edycji jeszcze wcześniej przechodzimy do przygotowań. Mamy kilka miesięcy zapasu. Wiem, że już we wtorek wojsko wysłało 29 zaproszeń do zespołów lotniczych z całego świata. Chcemy, aby w 2013 roku Air Show zostało wzbogacone o kolejne atrakcje. W tej chwili nie chcę mówić o szczegółach, ale mogę zapewnić, że będzie jeszcze ciekawiej niż przed laty - powiedział Andrzej Kosztowniak.

W kuluarach nieoficjalnie mówi się, że jedną z atrakcji pokazów lotniczych mógłby być koncert światowej sławy grupy muzycznej. Sukces w postaci organizacji Air Show w Radomiu jest tym większy, że o tę imprezę starały się inne ośrodki, w tym Poznań, który słynie z bogatych tradycji lotniczych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przyszłoroczne Air Show stanie się niejako inauguracją cywilnego portu lotniczego na Sadkowie.

- Pokazy mają odbyć się pod koniec sierpnia 2013 roku. Tymczasem port lotniczy musi zostać uruchomiony we wrześniu. Mam nadzieję, że już wtedy będziemy mogli przedstawić światu pewien projekt i przekonać potencjalnych biznesmenów do inwestowania w cywilny port lotniczy. Mam nadzieję, że już za rok wszystkie formalności zostaną załatwione, a na lotnisku będzie widać konkretne zmiany - dodał prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Mariusz Skopek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy