Air Show 2013 w Radomiu!

Air Show 2013 w Radomiu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Współorganizatorów Air Show z ramienia Dowództwa Sił Powietrznych będzie reprezentować dowódca Sił Powietrznych, gen. broni Lech Majewski. Z Radomia na spotkanie pojedzie prezydent Andrzej Kosztowniak oraz prezes Portu Lotniczego Radom S.A. Tomasz Siwak. W spotkaniu uczestniczyć będzie również Włodzimierz Skalik, prezes Areoklub Polski oraz Ryszard Pietrzak, prezes Wojskowego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego SWAT.

Według rzecznika prasowego Air Show 2013 Jakuba Blocka, o wyborze Radomia na miejsce organizacji pokazów przemawiają jego niekwestionowane zalety: kilkuletnia sprawdzona współpraca z władzami lokalnymi, wspaniałe 80-letnie tradycje lotnictwa wojskowego na ziemi radomskiej, dobre warunki logistyczne oraz wypracowane już i skuteczne rozwiązania w organizacji tak dużej imprezy lotniczej. Poprzednia edycja Air Show w 2011 roku spotkała się z dużym pozytywnym oddźwiękiem, zarówno ze strony zaproszonych z ponad 20 krajów uczestników pokazów, jak i licznie przybyłej ponad 100-tysięcznej publiczności. To właśnie dla niej organizowane Air Show 2013 będzie głównym elementem obchodów Święta Lotnictwa Polskiego i 95. rocznicy powstania lotnictwa wojskowego w Polsce.

Przyszłoroczne pokazy będą obfitowały w lotnicze atrakcje. Zaproszenia do udziału w Air Show 2013 generał broni Lech Majewski skierował do dowódców sił powietrznych aż 29 państw. Już dzisiaj Siły Powietrzne otrzymały potwierdzenia o udziale w pokazach bombowca strategicznego B-52 z USA, zespołu Red Arrows z Wielkiej Brytanii oraz zespołu Patrouille de France z Francji. Ostateczna lista uczestników pokazów zostanie ogłoszona w terminie późniejszym.


red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy